• Çayyolu • Ümitköy • Yaşamkent • Konutkent

• Türkkonut • Dodorga • İncek - Eğitim Rehberi

Münevver Öztürk Ortaokulu

 

 Münevver Öztürk Ortaokulu

 

KURULUŞUMUZ

   Okulumuz, hayırsever İshak ÖZTÜRK tarafından eşi Münevver ÖZTÜRK anısına yapılmıştır. 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanarak Eğitim-Öğretim faaliyetine başlamıştır.

MİSYONUMUZ

   Bizler Münevver Öztürk İlköğretim Okulu çalışanları olarak, 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap veren, çağdaş, akılcı, sorgulayan, yaratıcı düşünceye sahip, kendine güvenen, ulusal ve evrensel değerlere saygılı, Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemiş, demokratik düşünceyi benimseyen bireyler için varız.

VİZYONUMUZ

İstiyoruz ki… Okulumuzda öğrenme temel gereksinim kabul edilsin.

İstiyoruz ki… Okulumuzda herkes öğrencilerimize öğrenmeleri için her türlü olanak sağlandığını bilsin.

İstiyoruz ki… Okulumuzda öğrenme ve öğretme ortamları hazırlanırken demokratik sınıf, demokratik okul düşüncesinden hareket edildiği bilinsin.

İstiyoruz ki… Okulumuzda öğretenler ve öğrenenler çağdaş eğitim ilke ve tekniklerinden haberdar olmanın yararına inanıp kendini yenileme ihtiyacı duysun.

İstiyoruz ki… Uygun zaman ve ortam hazırlanınca her öğrenci öğrenebilir ilkesine herkes inansın ve desteklesin.

İstiyoruz ki… Her veli, öğrencisine sevgi, güven,yüksek moral ve güdüleme ile gelişimsel rehberlik ilkelerine uygun eğitim verildiğini bilsin.

İstiyoruz ki… Her veli, öğrencisinin bedensel gelişiminin, kimlik gelişiminin, sosyal gelişiminin ve bilişsel gelişiminin tüm çalışmalarımızda önemle dikkate alındığını bilsin.

İstiyoruz ki… Öğretenler ve öğrenenler, bilgi toplumu olma sürecine girmek için; düşünme yollarını bulup uygulayabilme, sorun çözebilme, araştırma yapabilme, bilgiyi yaratıcı biçimde kullanabilme, bilgi ve teknoloji üretebilmenin önemine inansın.

İstiyoruz ki… Öğrencilerimizin yalnızca öğretmenden değil, birbirlerinden, çevrelerinden kendi hız ve tempolarında öğrenmelerine olanak tanındığı bilinsin.

İstiyoruz ki… Değişime hazırlıklı olmanın, değişimi yönetmenin, okulumuzun önderlik görevi üstlenen öğretmen ve idarecileri tarafından önemsendiği bilinsin.

İstiyoruz ki… Okulumuzda taklitçi ve savunmacı yönetim anlayışları şiddetle reddedilerek; okulun mevcut okullar arasında en iyisi olabilmesi anlayışından hareketle “Gelişimci Yönetim” ilkesini benimsediğimiz bilinsin.

 

web: http://www.munevverozturk.k12.tr

Telefon: 0 312 241 94 37

  Fax: 0 312 241 9438

  Adres: Koru Mah. 578 Sok. No:1 Çayyolu - Yenimahalle / ANKARA

Üyelik Girişi
İngilizce + Etüt

 

2012-2013 Ümitköy İngilizce Çocuk Kursları

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 32° 18°